Hydranty wewnętrzne

Obok gaśnic i urządzeń gaśniczych oferujemy hydranty wewnętrzny, będące nieodłączonym elementem wewnętrznych instalacji przeciwpożarowych. Oferujemy kilka modeli hydrantów przystosowanych do szybkiego i prostego montażu wnękowego. Ponadto zapewniamy kompletne wyposażenie hydrantów, na które składają się między innymi węże pożarnicze tłoczne, zawory hydrantu, prądownice wodne hydrantowe. Chętnie doradzimy przy wyborze sprzętu dostosowanego do Państwa oczekiwań – zapraszamy do kontaktu!

Przez określenie hydranty wewnętrzne mamy na myśli te, które stosuje się wewnątrz budynków. Ich stosowanie jest wymuszone przepisami budowlanymi i przeciw pożarowymi. Zasada stosowania hydrantów wiąże się z tym, by umożliwić gaszenie ognia w zarodku, czyli gdy jest wciąż mały, że jest możliwe jego ugaszenie w ten sposób. Od czasu informacji o powstaniu ognia do czasu przyjazdu straży pożarnej. Czyli w tym czasie kiedy ten ogień swobodnie może się rozwijać i czekając na straż pożarną może się okazać, że jednak straż przyjechała za późno i w związku z tym spaliła się duża część obiektu, a nawet cały budynek. Dlatego też aby zapobiec takim wydarzeniom stosuje się hydranty wewnętrzne.

Jednak trzeba mieć na uwadze, że samo stosowanie hydrantów nie rozwiązuje problemów. Konieczne jest zachowanie pewnego ciągu działań zmierzających do ugaszenia pożaru. Czyli musi być hydrant zgodny z normą i musi mieć zrobiony coroczny przegląd pod kątem technicznym. Dodatkowo załoga, która została wyznaczona do obsługiwania tego hydrantu powinna być przeszkolona zarówno teoretycznie jak i praktycznie. Powinien również być ustalony zakres działań dla tego zespołu, który w przypadku powstania pożaru powinien wiedzieć co dokładnie każdy ma robić. Takie czynności  można określić w instrukcji bezpieczeństwa pożarowego budynku, ale także podczas szkolenia pracowników.

Każdy hydrant powinien zawierać instrukcje jak uruchomić hydrant, jak skutecznie gasić hydrantem lub też czego nie robić by nie spowodować szkód czy uszkodzenia ciała.

 

888 444 998 biuro@fireshop.pl

© Copyrigths 2022 Fireshop.pl