Panel gaśniczy FK-RACKSPOSÓB DZIAŁANIAZALETYZASTOSOWANIEGALERIA ZDJĘĆ
Panel gaśniczy FK-RACK to w pełni zautomatyzowane urządzenie gaśnicze, stworzone z myślą o kompleksowej i bezpośredniej ochronie przeciwpożarowej czułych urządzeń elektronicznych w szafach 19″ typu RACK.

Zamontowane w urządzeniu dwie czujki optyczne dymu analizują przejrzystość powietrza. Wykrycie obecności dymu bądź innych aerozoli przez jedną z czujek powoduje uruchomienie sygnalizatora akustycznego. Zadziałanie obu czujek uruchamia zegar, odliczający 30 sekund. Jeśli w tym czasie dym nadal unosi się w powietrzu, następuje uruchomienie akcji gaśniczej. Odpowiednie zaprogramowanie panelu zezwala na przekazywanie informacji o zdarzeniach po sieci IP. Dodatkowo zastosowanie modułu GSM pozwoli przekazywać informacje o zdarzeniu drogą SMS.
Skuteczność działania panelu gaśniczego FK-Rack zapewnia gaz FE-36TM – zamiennik halonu 1211.

  • budowa w formie jednego, monolitycznego panelu 19″ o wysokości 2,5U, optymalnie dostosowana do 19″ szaf typu RACK;
  • gaszenie gazem FE-36TM, gwarantujące skuteczność i pełną ochronę czułych urządzeń elektronicznych;
  • zewnętrzna wizualizacja procesu gaszenia w postaci diod i wskaźnika manometru, umożliwiająca stałą kontrolę pracy systemu.
Panel gaśniczy FK-RACK przeznaczony jest do zabezpieczania sprzętu elektronicznego w 19″ szafach serwerowych typu RACK oraz szafach automatyki o objętości nie większej niż 3,0 m3.

Panel-gasniczy-FK-RACK 3
Panel-gasniczy-FK-RACK 2
Panel-gasniczy-FK-RACK 1
Panel-gasniczy-FK-RACK
888 444 998 biuro@fireshop.pl

© Copyrigths 2022 Fireshop.pl