Instrukcja mocowania znaków bezpieczeństwa do ściany

 

1. Wybierz miejsce mocowania znaku

Przy wyborze znaków ewakuacyjnych i ppoż. Stosuj zalecenia plany bezpieczeństwa pożarowego oraz zasady rozmieszczania znaków wg normy PN-N-01256-5:1998 (ewakuacyjne – ppoż. 180-200cm). Znaki informacyjne według rozmieść wg własnych potrzeb na wysokości dobrej widoczności. Dowiedz się więcej z naszego poradnika.

2. Przygotowanie

Usuń z kurzu z powierzchni ściany suchą ściereczką lub gąbką, jeśli jest to konieczne usuń tłuszcz przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej lub innego rozpuszczalnika.

3. Przygotowanie znaku do montażu

Z naszego doświadczenia najlepszym rozwiązaniem wieszania znaków jest zastosowanie przylepców dwustronnych o grubości 1mm z mocnym klejem. Zdejmij papierek zabezpieczający z jednej strony i przyklej kostki przylepca dwustronnego w czterech narożnikach ( 1-2 mm od krawędzi znaku). Przy większych znakach zwiększ ilość przylepców z czterech do ośmiu. Zdejmij zabezpieczenie z przyklejonych przylepców (papier sylikonowy).

4. Montaż znaku

Przyłóż lewą lub prawą krawędź znaku pionowo w miejscu planowanego montażu. Powoli przyklej jedną stronę znaku a następnie pozostałą cześć dociskając miejsca z przylepcami.

5. Uwaga masz tylko jedną próbę

Przylepce mają bardzo mocny klej i próba odklejenia znaku i powtórne przyklejenie nie będzie sprawą łatwą. Siłowe odklejanie znaku od ściany może zakończyć się zniszczeniem znaku lub ściany.

6. Demontaż znaku

Do zdemontowania znaku użyj nożyka technicznego. Wsuń cienkie ostrze pomiędzy znak i ścianę, przetnij przylepiec. Przylepiec ma grubość 1 mm i ma strukturę gąbczastą, łatwo go przeciąć. Aby usunąć pozostałości przylepca ze znaku lub ściany użyj benzyny ekstrakcyjnej i gąbki.

888 444 998 biuro@fireshop.pl

© Copyrigths 2022 Fireshop.pl